Historia

Klub Olsztyn Lakers powstał 15 maja 2010 roku. W skład pierwszego zarządu weszli Bartosz Bania, Przemysław Borzymowski oraz Robert Bondar - absolwenci wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie. Po upływie ok 6 miesięcy zarząd uległ zmianie. Początkowo zawodnikami klubu była młodzież, którą odnaleziono na forach internetowych związanych z tematyką futbolu amerykańskiego. Jednak już po pierwszych treningach, które odbyły sie na obiektach UWM do grona pionierów dołączyli studenci oraz osoby aktywne zawodowo.


W roku 2011 Jeziorowcy po raz pierwszy mogli zmierzyć się z ekipami z innych miast biorac udział w amatorskiej lidze tzw. PLFA 8. W grupie Północnej wraz z Lakers uczestniczyły kluby z Bydgoszcz Archers i Griffons Słupsk. Pierwsze historyczne dla Jeziorowców mecze odbyły się 28 sierpnia 2011 roku w turnieju zorganizowanym przez klub z Bydgoszczy. Oba przyniosły porażki, ale wracaliśmy w wyśmienitych humorach, gdyż poczuliśmy prawdziwy smak futbolu amerykańskiego, o którym tak marzyliśmy.


24 wrzesnia 2011 roku Olsztyn po raz pierwszy w historii regionu Warmii i Mazur był organizatorem meczów futbolu amerykańskiego. Na stadionie w Kortowie przy ul. Oczapowskiego 12 rywalizację drużyn z Olsztyna, Bydgoszczy i Słupska ogladło ponad 350 kibiców. Taka frekwencja jak i wysoki poziom organizacyjny był dla mediów i drużyn przyjezdnych miłym zaskoczeniem. Pokazaliśmy również niesamowity postęp szkoleniowy ulegając Bydgoszcz Archers po zaciętym spotkaniu 40:42.

2012

Rok 2012 był następnym krokiem w rozwoju klubu. Zdecydowaliśmy się na grę w składach 11 osobowych, nie jak do tej pory 8 osobowych. Znaleźlismy się w grupie z mocnymi, bardziej doświadcznymi oraz bogatszymi klubami z Warszawy (x2) Szczecina, Sopotu oraz Torunia. Wszystkie mecze w tamtym sezonie okazały się bolesnymi lekcjami futbolu amerykańskiego. Nie zszedł z nas jednak entuzjazm uprawiania tej dyscypliny.

2013

Rok 2013 był rokiem dla nas przełomowym. Rozegraliśmy 6 meczów w sezonie zasadniczym wygrywając 3! Po 12 przegranych z rzędu meczach ligowych przyszła nagroda i "13" okazała się dla nas bardzo szczęśliwa. 13-ty rozegrany mecz wygraliśmy z Crusaders Warszawa i przełamaliśmy złą passę. W 2013 pierwsze kroki stawiali nasi juniorzy pod okiem trenera Rafała Zapadki. Tak o to stalismy się małymi krokami prawdziwym klubem sportowym, w którym co roku w rozgrywkach seniorskich i juniorskich bierze udział ok 70 naszych zawodników... c.d.n.